Vám- és környezetvédelmi termékdíj ügyintéző

Állásajánlat

Mol Gbs

Milyen feladatok várnak rád?

A MOL Csoport magyarországi vállalatai tekintetében:

  • felmerülő export/import vámkezelések és EKAER adatszolgáltatások szakszerű végrehajtása;
  • elszámolási kötelezettséggel végrehajtott vámkezelések esetén a jogszabályokban, szabályzatokban, valamint az engedélyekben meghatározottak szerinti vám-és adóhatósági elszámolások összeállítása, benyújtása az illetékes hatósághoz;
  • kapcsolódó jogszabályokban meghatározott, a szabadforgalomba bocsátott termékekre előírt nyilvántartás-vezetés felügyelete, a más szervezet által vezetett nyilvántartás vonatkozó szabályzatokban foglaltak szerinti ellenőrzése;
  • környezeti adóbevallások, EPR adatszolgáltatások, nyilvántartások, önellenőrzések összeállítása, határidőre történő benyújtása az adó- és egyéb hatósághoz;
  • adó-és vámhatóságtól érkező megkeresésekre a válaszlevél tervezetének összeállítása, határidőre történő eljuttatása az adóhatósághoz;
  • közreműködés a vám- és adóellenőrzésnél;
  • folyamatosan vizsgálni a munkakör hatékonysága javításának lehetőségét.

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • vám és jövedéki és/vagy termékdíj ügyintéző képesítéssel rendelkezel (számviteli végzettség és angol nyelvismeret előny),
  • minimum 3 éves releváns szakmai tapasztalatod van,
  • rendelkezel B kategóriás jogosítvánnyal,
  • kiváló a kommunikációs, kapcsolatteremtő, együttműködési és problémamegoldó készséggel rendelkezel,
  • rugalmas, terhelhető, csapatban és önállóan is dolgozni tudó személy vagy.

Amit kínálunk:

  • béren kívüli juttatások,
  • szakmai fejlődési lehetőség,
  • stabil vállalati háttér,
  • távmunka (Home Office) lehetőség,
  • jó hangulatú, dinamikusan fejlődő munkahely,
  • egészségügyi szolgáltatások,
  • MOL dolgozói kedvezménynek számos áruvásárlási és szolgáltatási körben.

Munkavégzés helye:

  • Budapest